Oldal logó
ESC logó
Gyengénlátó mód képe

Youth Work Recovery Conference

Helyszín:Helsinki, Finnország
Képzés (-tól -ig) 2022.06.13. - 2022.06.16.

Írta: Bátor Adrienn

2022 júniusában, amikor a pandémia még velünk van, de már nem nyomja a súlya a vállainkat, mint három éve, Helsinkiben részt vehettem egy Youth Work Recovery After the Pandemic témájú konferencián. Mivel pályakezdő vagyok, így saját szervezet hiányában a Tempus Közalapítvány segítségével indultam útnak erre az inspiráló három napra. Egyébként jómagam is voltam önkéntes, dolgoztam mentorként és foglalkoztam érintőlegesen ifjúsági munkával főleg hazai civil szervezeteknél.

Ennek ellenére meglepően magával ragadó közeg várt Finnországban. A konferencián az európai közösség rengeteg kulturális szegletéből és intézményi hátteréből érkeztek kollégák. Voltak nemzeti irodából érkezők, non-profit szférában dolgozók, pedagógusok, kutatók, kormányukat képviselők és még sok más nézőpontból érkező fialatokkal foglalkozó elkötelezett résztvevő. A konferencia előadásokból és kisebb workshopokból állt. Az első nap személyes történetek megosztása zajlott plenáris formában. A második nap egy kutatás mentén (amely lezárult a konferencia kezdetéig), kis csoportokban értekeztünk arról, hogy a különböző országokban és különböző szervezeteknél milyen módon jelennek meg a közösnek vélt problémák. Később a főbb gondolatkörök mentén más-más kiscsoportokban igyekeztünk egy adott problémára lehetséges megoldásokat, javításokat kidolgozni. Az eszköztár határtalan volt, jöttek ötletként már kipróbált javaslatok, egy országban jól működő modellek univerzalizálásának lehetősége, a pandémia alatt működő gyakorlatok megtartása vagy teljesen új ötletek bevezetése. A harmadik napot az összegzésnek és az implementálási lehetőségeken való gondolkodásnak szenteltük. Közösen megfogalmazódott egy 10 pont, amit minden résztvevő megpróbál otthonában beleilleszteni a munkakörnyezetében országtól és intézményi struktúrától függetlenül. Természetesen emiatt a megfogalmazott pontok általánosak voltak. A sokféleség egyszerre nagyon inspiráló és bonyodalmas is volt. Mivel más szociális és intézményi háttérből jöttünk, sokszor nehéz volt követni, hogy a beszélgetés milyen irányba halad, az egyes fogalmak pontosan mit is jelentek a partnerek fejében, hiszen más környezetben fogalmazódtak meg a fejünkben a problémák. A téma nagyon tág volt, megpróbáltak minden strukturális problémát megfogalmazni, amik felmerülhetnek a pandémia után, ezek részben természetesen már előtte is jelen voltak, hiszen a szektor sajátosságai. Ilyen nagy célokat megfogalmazni nagyon nehéz mégis reményt ad az, hogy a résztvevők terveznek folytatást, összegyűlni újra ősszel és megvitatni ki merre haladt az elmúlt időszakban.

Összességében csodás élmény és intellektuálisan inspiráló volt ez a pár nap számomra. Célom volt, hogy tanulmányaim végeztével valamilyen módon újra kapcsolódjak ehhez a közeghez és átlássam újra a jelenlegi kihívásokat és a hazai ifjúság politikai kérdésekkel is szembesülhessek. Nagyon hálás vagyok ezért a tapasztalatért és mindenkinek csak ajánlani tudom a tanulás ilyen formáit is. 

Képek

Tempus Közalapítvány
Erasmus+ ifjúsági csoport:
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
E-mail: info@tpf.hu
Tel.:(+36 1) 237-1300
Ugródeszka Ifjúsági Hírlevél:

Érvénytelen e-mail cím!
A hírlevélre feliratkozással megismertem az Adatvédelmi tájékoztatóban foglaltakat, és hozzájárulok ahhoz, hogy a Tempus Közalapítvány a hírlevél feliratkozáshoz megadott személyes adataimat az abban foglaltak szerint kezelje. Nem fogadta el az Adatkezelési tájékoztatót! Kérjük, pipálja be a "Nem vagyok robot" jelölőnégyzetet!
Erasmus + logó és Európai Szolidaritási Testület logó Tempus Közalapítvány logó, Emberi Erőforrások Minisztériauman logó, Innovációs És Technológiai Minisztérium logó