Oldal logó
ESC logó
Gyengénlátó mód képe

Volunteering and solidarity activities with deaf and hard of hearing persons

Helyszín:online
Képzés (-tól -ig) 2021.09.28. - 2021.10.01.

Köszönöm szépen, hogy lehetőséget kaptam a projekt részvételére. Sajnálom, hogy a COVID-19 helyzet miatt nem történhetett meg a személyes találkozás Berlinben, pedig sosem voltam még ott. A projekt találkozó Zoom program keretén belül online zajlott, azaz virtuális világú találkozó volt.

Nem hallottam korábban ilyen lehetőségről, ezért pozitívan értékelem, hogy szerveztek egy olyan találkozót, amin részt vehettek a hallássérült személyek is. Ahogy közelgett a projekt megbeszélés napja, egyre jobban izgultam, hogy hogyan fogom megérteni a többieket, mire számítsak, mennyire leszek aktív vagy passzív, milyen akadálymentesítési lehetőséget kapok. Tetszett, hogy a szervezők pontról pontra, napról napra tájékoztattak minket, hogy mi fog történi egyes napokon, milyen feladatokra számítsunk, milyen házi feladatot fogunk kapni. Igyekeztek színes alkalmazási lehetőségeket biztosítani, mint például a Padlet, a Jamboard felület használata. A Padlet felületeken meg lehetett találni a napi teendőket, a napi feladatokat, ha esetleg nem értetted volna a Zoom felületen. A Jamboard-on különböző feladatok voltak, amelyeket egyéni vagy csoportos feldolgozás keretében kellett kitöltenünk.

Motiváló volt, hogy új emberekkel ismerkedek, plusz információkkal, tapasztalatokkal gyarapszok, megismerkedek az önkénteségi lehetőséggel.

A négy napos programból egy délutáni alkalommal részt vettek meghívott hallássérült önkéntes személyek, akik meséltek a tapasztalatukról, az önkénteskedési lehetőségeikről, a kihívásaikról, az új helyzetük kezeléséről. Ez volt az egyik legfontosabb és élményekkel gazdagító program számomra. Pozitívan értékeltem, hogy hallássérült személyeket is bevontak a program keretébe, mert így más szemszögből látok bele az önkéntesség világába.

Nekem kicsit nehéz volt négy napon keresztül koncentrálni az angolra, mert sokszor gyorsan beszéltek, vagy egy idő után lefáradtam és nehezebben tudtam koncentrálni. Korábban említettem, hogy kaptam akadálymentesítési lehetőséget. Ez angol feliratot, illetve magyar jeltolmácsi lehetőséget jelentett. A magyar jeltolmács nem sokat segített számomra, vagyis nem könnyített a helyzetemen, mert nem tanultam jelelni. Az angol feliratozás sok segítséget nyújtott, mert ha esetleg egy szót vagy mondatot nem értettem, fordító segítségével próbáltam értelmezni a jelentését. Viszont nagyra értékelem, hogy igyekeztek minden lehetőséget biztosítani, hogy én, mint hallássérült személy, ne legyek kiközösítve. Manapság Magyarországon ilyen akadálymentesítési lehetőséget nem kaptam, mint itt ezen a virtuális világban levő találkozón.

Jómagam is hallássérült személy vagyok, ezért a célom az, hogy ezeket az információkat, amelyeket a program során megosztottak, szeretném a jövőben hasznosítani. Ezeket az információkat akár személyes, akár online találkozás keretében tudnám továbbadni az alapítvány, illetve a hallássérült személyek felé.

Nagyon örülök, hogy részt tudtam venni a pár napos projekten. Remélem, a jövőben személyesen is megismerhetem az online résztvevő személyeket, illetve más projekten, konferencián is szívesen részt vennék, ha adódik lehetőség rá.

Képek

Tempus Közalapítvány
Erasmus+ ifjúsági csoport:
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
E-mail: info@tpf.hu
Tel.:(+36 1) 237-1300
Ugródeszka Ifjúsági Hírlevél:

Érvénytelen e-mail cím!
A hírlevélre feliratkozással megismertem az Adatvédelmi tájékoztatóban foglaltakat, és hozzájárulok ahhoz, hogy a Tempus Közalapítvány a hírlevél feliratkozáshoz megadott személyes adataimat az abban foglaltak szerint kezelje. Nem fogadta el az Adatkezelési tájékoztatót! Kérjük, pipálja be a "Nem vagyok robot" jelölőnégyzetet!
Erasmus + logó és Európai Szolidaritási Testület logó Tempus Közalapítvány logó, Emberi Erőforrások Minisztériauman logó, Innovációs És Technológiai Minisztérium logó