5 apróság, amin elcsúszhat a pályázatod
Közzétéve: 2017.08.24. 10:20
Cikksorozatunk első részében olyan tippeket gyűjtöttünk össze, melyekkel elkerülheted a formai hibát vagy a hiánypótlás plusz köreit.
Van egy nagyszerű ötletetek és támogatást szeretnétek hozzá kapni az Erasmus+ programban? Ehhez egy speciális pályán kell játszani: az ötletből projektet kell gyúrni, nemzetközi partnereket szerezni, majd a program szabályainak megfelelően pályázatot kell benyújtani. Cikksorozatunkban olyan tippeket gyűjtöttünk össze, melyekkel sikeresen navigálhattok a projekttervezés – pályázatírás – megvalósítás bermudaháromszögében, legyen szó technikai apróságokról vagy a megvalósítás során jelentkező kihívásokról.
Mindig lemarad egy csatolmány? Meglepődtél, hogy formai hibával elutasították a pályázatod? A pályázatírás közben rengeteg apróságra kell figyelni: aláírások, csatolmányok, tartalmi kitételek. Összegyűjtöttünk pár klasszikust, mire figyelj, hogy elkerüld a formai hibát vagy a hiánypótlás plusz köreit.
1. Készíts check-listet!
Klasszikus hiba, és már a formai ellenőrzésen is elcsúszhat a pályázat, ha lemarad 1-2 kötelezően csatolandó dokumentum. Hogy ne hiányozzon semmi, készíts egy ellenőrző listát a honlapunkon található felsorolás alapján (Participant Portal-URF mellékletek és Űrlap mellékletek), amin benyújtás előtt lecsekkolhatod, minden megvan-e hiánytalanul.
2. Próbáld egy külsős szemével olvasni a pályázatot!
Gyakran előfordul, hogy néhány fontos részlet nincs kifejtve, hiszen a pályázatot író számára evidens: ilyen például, hogy fiatalokkal foglalkozik a civil szervezetetek. Oké, de ha nem térsz ki rá a szövegben, a bíráló számára nem feltétlenül derül ki.
3. Figyelj a résztvevők korára!
Ifjúsági csere esetében a résztvevők alsó korhatára 13 év, a felső 30 év. Informális csoportok esetében pedig a csoportvezető csak akkor lehet 30 évnél idősebb, ha a csoport minden tagja kiskorú. Ha például ezeknek a formai követelményeknek nem felel meg a pályázatotok, akkor tartalmi értékelés nélkül elutasítják.
4. Ne felejtsd el csatolni a programtervet!
Ifjúsági csere vagy képzés esetében hiába szuper az alapötlet, ha nem derül ki, mi is lesz a résztvevők napi programja. A szakértőnek látnia kell, mivel tölti majd az a 30 ember egy héten át az időt külföldön. Programterv sablonokat a honlapunkon itt találsz.
5. Figyelj az aláírásra!
A dokumentumokat ki kell nyomtatni, kék tollal aláírni, majd beszkennelni. Az elektronikus aláírás nem a digitálisan beillesztett aláírást jelenti, hanem a kódolás egy speciális változata, aminek hitelességét jogszabály is elismeri. A partneri megállapodáson (mandate) sem megfelelő, ha az aláírás képként van beillesztve. Az olyan dokumentumokat, amelyeken az aláírás hiányzik vagy nem megfelelő, hiánypótlás keretében újból bekérjük. Sok időt és energiát tudsz megspórolni, ha ezekre odafigyelsz!